Analizuoja ir aptaria simbolius, požiūrius, integruoja į savo gyvenimą žinias apie kitų kultūrų atstovų papročius, tradicijas ir kt.
Pasitelkia įvairias mąstymo operacijas (analizę, sintezę, palyginimą, apibendrinimą, klasifikavimą ir kt.), nesėkmės atveju įžvelgia priežastis, vertina įgytą patirtį, laikosi kūrybinės veiklos taisyklių ir kt.
Mato dalyko turinį kaip idėjų rinkinį, domisi naujais faktais ir kryptingai ieško informacijos, skaito ir analizuoja tekstus, apdoroja nagrinėjamą informaciją ir kt.
Demonstruoja empatiją ir tolerantiškumą kitokiam gyvenimo būdui, tradicijoms, papročiams ir kt.
Vadovaujasi bendražmogiškosiomis vertybėmis, nustato tobulintinas ir analizuoja stipriąsias sritis, planuoja laiką, tikslo siekia naudodamasis šaltiniais, analizuoja savo ir kitų požiūrių panašumus ir skirtumus, adekvačiai reaguoja, kai susiduria su netikėtumais ir kt.
Susipažinę su temos mokomąja medžiaga ir atlikę pateiktas užduotis gebėsite įvardyti, kas yra šeima, kokios yra šeimos funkcijos, kodėl svarbu puoselėti šeimos tradicijas, išskirdami pagrindinius bruožus, aptarsite šeimos šventes – vestuves, krikštynas, laidotuves, palyginsite tradicinių lietuvių šeimos švenčių apeigas su kitų šalių pavyzdžiais, išsiaiškinsite, kas yra Pasaulio lietuvių bendruomenė ir kokia jos reikšmė.